JAK TO CELÉ ZAČALO?

Jak vznikl náš spolek?

Začalo to nápadem o harmonickém, prostém životě v přírodě. Úplně na začátku všeho jsme si s partnerem řekli, že si pořídíme pozemek o rozloze kolem hektaru, kde budeme žít v našem karavanu a kde si budeme pěstovat svoje jídlo. Po několika letech, které jsme v karavanu strávili, jsme si byli jisti, že to zvládneme a že nám to tak bude i vyhovovat.

Hodně jsem sledovala podmínky ve velkochovech, transporty hospodářských zvířat, aktivity různých organizací na ochranu zvířat a najednou těch informací, těch hrozivých fotografií, videí a jiných důkazů, bylo tolik, že mě to naprosto zlomilo. Sledovaných témat přibývalo a mimo to, že nás další a další podobné informace utvrzovali v našem rozhodnutí žít úplně jinak, přišlo nám najednou úplně jasné, co chceme udělat.

A už to bylo. To hlavní – nápad, sen, cíl. Je vcelku jedno, čím to nazveme, nicméně my jsme věděli, že to je to pravé, že musíme něco udělat. 

Našim cílem je jediné - ŽIVOT!

I kdybychom měli zachránit jeden jediný život zvířete, které doposud trpělo ve velkochovu, bude to za to všechno stát. Chceme ukázat světu, že zvířata, a zejména ta hospodářská, nejsou jen bezcitné stroje na výrobu mléka, masa nebo vajec. Že není možné je “pěstovat” a nazývat jinak, než Zvíře. Každé z nich má city, cití lásku, cití bolest a cití také potřebu přežít. Stejně tak každé z nich má určité potřeby a rozhodně to není nic z toho, co je jim dopřáváno ve velkochovech.